Největší překvapení se zrodilo už ve skupině B, ve které ženy Nového Zélandu prohrály s Irskem 14:17 a obhajkyně mistrovského titulu se do play off neprobojovaly ani coby nejlepší druhý tým ze tří skupin, neboť po remize Anglie s Kanadou 13:13 se mezi čtyři týmy bojující o medaile probojovaly společně s Francouzskami a Irkami právě Angličanky a Kanaďanky. Po semifinalových výhrách Kanady nad Francií 18:16 a Anglie nad Irskem 40:7 se o mistryně světa utkají opět Kanada a Anglie. O bronzové medaile budou hrát na Stadionu Jeana Bouina domácí Francouzky s Irkami. Na favorizované Novozélanďanky čeká jen duel s USA o páté místo.
Francouzky pohořely
Francouzky dominovaly v roji, Kanaďanky zase dokázaly využít nepozornosti a špatného rozestavení Francouzek, zadačka na postu mlýnovka Elissa Alarie využila mezery mezi rojem a útokem, kterou útokovka Sandrine Agricole špatně kryla a navíc nesložila a prošla téměř 40 metrů volným prostorem, Francouzky vzadu nikoho neměly. Ještě pozoruhodnější kousek se povedl kandidátce na titul Ragbistky roku IRB Magali Harvey, která položila pětku po osmdesátimetrovém sprintu po akci Kanaďankami rozehrávané z vlastní brankové čáry. Černá kráska Harvey se ostatně zasloužila o výhru precizními kopy, zatímco Sandrine Agricole po pětkách Francouzek minula branku.
Australanky přestaly hrát
Australanky vyhrály poločas 12:3, ale ve druhém přestaly vyvíjet tlak, pravděpodobně podlehly dojmu, že věci spějí k dobrému konci, Američanky snížily na 12:8, pak to bylo 17:8, 17:13 a od 69. minuty po pětce Vaneshy McGee s konverzí Kimberly Rozier 20:20. A tříčtvrtka Američanek Kimberly Rozier rozhodla o osudu utkání i v poslední minutě, proměnila trestný kop z hranice dvaadvacítky a odsoudila Walaroos k souboji o osmé místo a své spolubojovnice přivedla k souboji o páté místo s Novozélanďankami.
Zbývající zápasy dopadly podle předpokladu, Black Ferns rozdrtily Wales, Španělky neměly mnoho problémů s Kazaškami, ale Jihoafričanky svedly urputný souboj se Samoánkami a povedlo se jim o bod vyhrát. Další s napětím sledovaný zápas mezi Angličankami a Irkami skončil naprosto jasně pro Angličanky po zjevné technické převaze a důrazu. Irky zcela vyhořely v obraně.
Zrcadlo semifinálových utkání a o další pořadí ...
Francie - Kanada 16:18 * Irsko - Anglie 7:40
O páté až osmé místo ... Nový Zéland - Wales 63: 7 * Austrálie - USA 20:23
O deváté až dvanácté místo ... Španělsko - Kazachstán 18: 5 * Jižní Afrika - Samoa 25:24
Porgram zápasů o konečné pořadí 17. srpna 2014
O 11.místo 12:00 Marcoussis Samoa - Kazachstán
O 9.místo 14:00 Marcoussis Jižní Afrika - Španělsko
O 7.místo 16:00 Marcoussis Austrálie - Wales
O 5.místo 14:45 Stade Jean Bouin USA - Nový Zélend
O 3.místo 16:30 Stade Jean Bouin Irsko - Francie
O 1.místo 18:45 Stade Jean Bouin Anglie - kanada
Stade Jean-Bouin
Stade Jean-Bouin (Stadion Jeana Bouina) najdete podle Wikipedie v Paříži v 16. obvodu. Nachází se v těsné blízkosti stadionu Parc des Princes. Stadion byl otevřen už v roce 1925 a sloužil nejprve výhradně fotbalovému klubu CASG Paris jako domácí hřiště, ale nyní se zde hraje převážně ragby. Stadion byl pojmenován po francouzském sportovci lehké atletiky Jeanu Bouinovi (1888-1914), který vytvořil několik národních i mezinárodních rekordů a byl členem CASG Paris. Ve věku 25 let však padl v první světové válce. Druhé dějiště MS žen v ragby město Marcoussis najdete 25 km za Paříží.
Napsali jsme dříve ...