Během dvoudenního šampionátu bylo sehráno 30 utkání v každé kategorii.
V sedmičkách mužů byli favority Francouzi, kteří také vyhráli svoji skupinu, ale ve finále opět narazili na soupeře ze skupiny Rusko. Ragbisté z východu však tentokrát už s hráči ze země galského kohouta neprohráli jako ve vzájemném utkání ze skupiny a po výhře 19:12 oslavovali prvenství. Bronzové medaile patřily nakonec Italům, kteří ve skupině dvakrát remizovali s Polskem 5:5, pak s Gruzií 7:7 a prohráli nakonec i s Portugalskem 14:22, ale dostali se do semifinále zásluhou lepšího skóre. Nakonec Italové v boji o třetí místo porazili na medaile natěšené Španělsko 19:12.
"Rusko se stalo mistrem Evropy v sedmičkách, když ve finálovém utkání zvítězilo nad Francii až v poslední minutě hry. Rusové dokázali svým obrovským nasazení a bojovností ve druhém poločase zvrátit nepříznivé skóre, neboť ještě v poločase prohrávali 19 : 0. Vyrovnali 3 minuty před koncem a rozhodující pětku položili prakticky jen několik vteřin před koncem," upozorňuje Eduard Krützner legenda českého ragby.
"Ve druhém poločase jsme ze sebe vydali všechno a to nám přineslo vítězství v této soutěži a přiblížili jsme se evropské špičce v této disciplíně, řekl kapitán vítězů Alexandr Januškin.
"Rusko, ale také Španělsko a Moldavsko jsou velkým příkladem pro ostatní, vítězství Ruska bylo plně zasloužené," prohlásil po turnaji jeho ředitel Michel Arpaillange.
V soutěži žen neměla Anglie konkurenta a turnajem prošla bez jediné porážky. Je zajímavé, že s nejmenším rozdílem bodů jen 7:0 vyhrála ve skupině se Švédkami, které celkově skončily až deváté.
Ve finále si Angličanky poradily se Španělkami 20:12 a bronzové medaile pak získaly Nizozemky výhrou nad domácími hráčkami.
Ani jednoho finalového turnaje se nezúčastnili čeští ragbisté a ragbistky. Muži skončili v kvalifikaci těsně pod čarou dělící účastníky finalového turnaje od těch, kteří se nekvalifikovali. Ženy hrály týden předtím nižší skupinu ME a skončily na druhém místě, celkové jsou tedy dvanácté v Evropě.
"Výborná úroveň obou turnajů rozhodně pomůže reprezentantů FIRA-AER i zástupcům jednotlivých zemí, při prosazování ragby do programu OH. Pro nás je zajisté milé zjištění, že naše ženská reprezentace se svým dobrým výkonem na ME v Belgii značně přiblížila evropské desítce. Je třeba si také uvědomit, že tato velmi náročná sportovní a věřme, že olympijská disciplína, vyžaduje od hráčů celoroční specifickou přípravu, kdy jejich výkonnost prověřujeme startem jak v domácích tak zahraničních turnajích během celé sezóny. S vyhledáváním talentů je nutno začít již od kadetů a juniorů a proto je nutné, abychom do sportovního kalendáře mládeže zařadili také turnaje pro tyto kategorie," hodnotí a radí Eduard Krützner šampionát Evropy v sedmičkách.
Zrcadlo výsledků ME "7" muži
semifinále
Francie - Itálie 38:5 * Rusko - Španělsko 24:7
Francie - Rusko 19:26, finále
Španělsko - Itálie 12:19, o třetí místo
Gruzie - Moldavsko 31:5, o páté místo
Rumunsko - Portugalsko 0:69, o sedmé místo
Německo - Polsko 12:7, o deváté místo
Celkové pořadí:
1. Rusko
2. Francie
3. Itálie
4. Španělsko
5. Gruzie
6. Moldavsko
7. Portugalsko
8. Rumunsko
9. Německo
10. Polsko
Zrcadlo výsledků ME "7" ženy
semifinále
Anglie - Německo 44:0 * Španělsko - Nizozemsko 12:7
Anglie - Španělsko 20:12, finále
Německo - Nizozemí 10:35, o třetí místo
Francie - Portugalsko 19:0, o páté místo
Itálie - Rusko 7:26, o sedmé místo
Švédsko - Moldavsko 27:7, o deváté místo
Celkové pořadí
1. Anglie
2. Španělsko
3. Nizozemí
4. Německo
5. Francie
6. Portugalsko
7. Rusko
8. Portugalsko
9. Švédsko
10. Moldavsko