Dobrák, jak mu říkali ragbisté, byl posledním předsedou Československé rugbyové unie. Kariérní život Miloše Dobrého byl spjatý s hanáckou metropoli a sportovní dráha s pražským ragbyovým klubem Pragou.
"Ragbisté jsou jako chaluhy, nic je nezničí," hřímal legendární ragbista před delegáty ze všech klubů na valné hromadě v roce 1990.
Po dva roky byl Miloš Dobrý prvním mužem československého ragby. Ve funkci setrval do začátku roku 1993, kdy jej nahradil v pozici předsedy Ladislav Procházka.
Rojníkem klubu ověnčeného mnoha tituly Pragy Praha se stal, když studoval v hlavním městě chemii. Tam se poznal i s dalším Pragovákem a rovněž legendárním ragbistou Janem Kudrnou. Přezdívka "Dobrák" vnikla sice z jeho jména, ale popisuje i jeho vlastnosti - vysvětlil nám jeden z jeho bývalých spoluhráčů Jan Král.
Často se tvář Miloše Dobrého se často objevovala i na televnizních obrazovkách ve zpravodajských relacích, kde divákům vysvětloval složitou problematiku například při navracení židovského majetku a spravování tohoto majetku v olomouckém regionu. I tato činnost byla důvodem, že začátkem devadesátých let už neměl Dobrák na ragby tolik času.
Příběh Miloše Dobrého, který byl za války vězněn v koncetračních táborech, byl námětem i pro některé televizní i rozhlasové pořady zabývající se holokaustem a publikací sledující osudy Čechů.
DOBRÝ Miloš ( * 28.1.1923 + 22.11.2012) vice na ...