Ragbisté Pragy oslavili pětašedesátiny klubu

Pragováci vyhrávali nejenom doma, ale i v zahraničí. Projeli nebo proletěli tak celou Evropou a při pohledu na mapu světadílu jejich stopu nenajdeme snad jen ve čtyřech zemích - ve Vatikánu, ve Finsku, v Estonsku a v Norsku.
Zato hráli i v Africe a to v Maroku a v Tunisku, odkud přivezli cenná vítězství. Nejbližšího soupeře Spartu Praha však mají dokonce ve stejné městské části v Praze 9 a tak bylo celkem symbolické, že derby obou týmů patřilo do sportovní části ragbyových oslav.

Sparťané v přátelském utkání, ve kterém si zahráli i starší hráči obou týmů, byli úspěšnější a slavící klub porazili 40:38. Slavnostní výkop provedl nejstarší z přítomných Milan Vaníček, který poprvé nastoupil za Pragu krátce po druhé světové válce. V době, kdy ragbyové legendy včetně Pavla Štastného na našem snímku,  vzpomínaly před panely dokumentující fotografiemi a popisky historii klubu na úspěšnou minulost, nejmladšímu divákovi několika týdenní Nicol Kudrnové na další fotografii se zdál v kočárku pěkný sen o pradědečkovi, dědečkovi i otci, kteří se všichni významně zapsali do dění klubu.

nikol_kudrnova.jpg
Nicol Kudrnová narozená poslední den v dubnu  poprvé na ragby


Nejčerstvější úspěšnou zprávou dne však byly stříbrné medaile přivezené téhož dne  z Říčan, kde na mistrovství republiky skončili mladší žáci Pragy na druhém místě. Z pěti soupeřů nestačili jen na Tatru, s kterou mrňata z Pragy prohrála 1:6.

V seznamu jmen ragbistů, kteří hájili barvy Pragy, najdeme nejenom slavné sportovce, ale i osobnosti z kulturního života třeba herce Petra Nárožného. V dresu Pragy hrál ragby poprvé ve Francii jako mladší žák a to v roce 1992 dokonce současný nejlepší český ragbista Martin Jágr, který se  právě v zemi galského kouhouta slavil letos velké hráčské úspěchy  v Toulonu, kde letos pravidelně hrál v týmu, který byl složen z hráču z celého světa.