Z Lotyšska ujel autobus s tamějšími reprezentanty do Prahy patrně nejdelší cestu ze všech účastnických zemí 1400 km. Z Litvy to měli mladí ragbisté blíže, neboť cestovali do dějiště šampionátu jen o 200 km méně než ze sousední země. Jen 10 hodin prožili v autobusu mladí Ukrajinci, neboť místem odjezdu bylo sportovní středisko na hranicích Ukrajiny a Slovenska. Bulhaři cestovali vlakem celý den, aby krátce před půlnocí následného prvního hracího dne vystoupili z vlakového expresu. Nejblíže to měli do Prahy Rakušané, které do Prahy přivezl autobus, jež zase prázdný odjel zpět. Nejdále to z českých reprezebtantů do Prahy měl Sebastien Vaníček, který přicestoval z Paříže. "Top hotel Praha má z pohledu logistiky ideální polohu, neboť je ve středu obrazce, jehož vrcholy jsou hřiště, kde se hraje ME," pochvaluje si předseda organizační komise ME Jaroslav Mičke.
První setkání manažerů
Delegáti mezinárodní ragbyové federace FIRA – AER v čele s prezidentem této federace Francouzem Jean-Claude Baquém, dále mezinárodní rozhodčí, manažeři týmů a organizátoři se v předvečer zahájení ME sešli nejdříve na schůzce, při které byly upřesněny organizační záležitosti, zdůrazněny nové změny v ragbyových pravidlech a zkontrolovány pasy hráčů. Večer pak proběhl malý banket prakticky ve stejném složení, v jakém proběhla předchozí porada. Večerního setkání v dohledu Pražského hradu se zúčastnili i předsedové klubů, které se podílejí na organizaci nebo jejich zástupci. Mužem, který musel bdít nejdéle, byl zástupce RK Petrovice Václav Amort, který čekal až se čas ponachýlí k půlnoci a Bulhaři dorazí na hlavní metropolitní nádraží.
"Nejsem tu poprvé a tak jen potvrzuji, že Praha je krásné město a je dobře, že si ji může prohlédnout i tak velkáý počet mladých ragbistů z Evropy, jaký přicestoval na evropský šampionát," řekl Jean-Claude Baqué, první muž evropského ragby.