Proč se tak děje a jak to bude možné? Důvodem jsou častá zranění hráčů, která se negativně podepsaly na 6,3 % úbytku zájemců o ragby zejména v mládežnických kategoriích. Původně bylo možno do hry vrátit pouze hráče první řady z roje, nyní se do hry mohou vrátit hráči na všech postech.
Nově se ještě zavádí udělení "modré karty", kterou rozhodčí využijí v případě, kdy hráč bude střídat z důvodu podezření komoce. Hráč s "modrou kartou" automaticky bude mít z ohledem na své zdraví zastavenou činnost na 10 dnů a po tu dobu bude trénovat pouze bez kontaktu a až po schválení lékařem bude pokračovat ve své sportovní činnosti.
Tuto novinku, aby byla zavedena celosvětově, bude musíet schválit světová federece World Rugby. Úspěšně však byla vyzkoušena na "World Series Rugby", kde startovalo 8 mužstev z Asie a Jižního Pacifiku + australský Western Fors.
"Česká rugbyová unie by si měla také udělat podobnou analýzu, protože i na českých hřištích vidíme hráče, kteří byli střídáni z důvodu podezření na komoci a v příštím kole jsou opět na hřišti. Tuzemští trenéři si tak na sebe berou opravdu velké riziko v případě vážného zranění. Toto riziko však může snížit vedení České rugbyové unie nastavením pravidel právě pro tyto případy," soudí legenda českého ragby Eduard Krützner starší, která tuto zprávu poskytl pro ragbyový magazín Českeragby.cz.