Češi v ragbyových olympijských sedmičkách se na ME vrací do skupiny Championship

Českým reprezentantům v olympijských sedmičkách po dvou druhých místech na turnajích  ME skupiny Trophy obsadili  celkové první místo a v roce 2025 budou hrát  ve skupině dvanácti týmů hrajících soutěž nejvyšší na kontinentě Championship.

Pohár a medaile pro celkového vítěze série převzali naši hráči po odehrání druhého turnaje v Budapešti. Na něm podobně jako  o měsíc dříve v Záhřebu, obsadili druhé místo.  V celkovém součtu však dosáhli Čeští při  stejném počtu turnajových 36 bodů jako Švédové, kteří na českým týmem vyhráli ve finále v Budapešti 19:12. . O českém prvenství rozhodl lepší součet skóre z utkání na obou turnajích.

Česko  proto v sezóně 2025 bude hrát  s dvanácti nejlepšími evropskými týmy ve skupině Championship, kam postupilo  společně s druhým Švédskem.