Bývalý reprezentant a hráč Pragy v roce 1968 přišel společně s některými dalšími ragbisty z Pragovky do Sparty. Proto za Spartu nikoliv za Pragu začali hrát bráchové Tomáš a Martin Vaníčkové, synci MUDr. Milana Vaníčka. Později žádný Vaníček v Praze ragby už nehrál ani netrénoval, neboť Vaničkovi odešli pracovat a studovat do zahraničí.
Za klíčový den lze tedy považovat 7. srpen 2008, kdy se v hotelu v Praze v Edenu ubytoval účastník soustředění Sebastien Vaníček. Mlýnová spojka RC Naisy Le Grand je synem Martina Vaníčka a ragby hrát umí.
"Soustředění se mi v Praze líbilo o to více, protože nás trénoval slavný trenér Peirre Villepreuxe a to by si považoval a bral jako zážitek každý ragbista ve Francii," řekl po soustředění devatenáctiletý Sebastien. V Praze nebyl poprvé, ale poprvé ji poznal z jiného úhlu jako hráč ragby.
Student filmové školy by chtěl zahájit profesní kariéru jako filmový režisér. "Už jsem napsal několik scénářů hraných filmů, ale ani jeden zatím není o ragby," svěřil se Českému ragby.cz pařížský sympatický kluk, který se český naučil zatím jen několik slov, jako třeba "nahraj".
Juniorský útočník a hráč Pragy Adam Skotnický, který nám pomáhal se se Sebastienem domluvit, si na vnukovi slavného ragbisty Milana Vaníčka váží, jeho přehled, s jakým rozehrává míče od mlýna. "Má zkušenosti z francouzských soutěží, které mají vysokou úroveň," vysvětluje Adam Skotnický, který se pro Sebastiena stal občas nenahraditelným průvodcem se znalostí českého prostředí.
"Přijede nám na ME U19 fandit jak můj dědeček tak i táta. Jen sestry, kterým je dvacet a sedm let, budou fandit na dálku," prozrazuje český reprezentant, který přijel pomoci české devatenáctce a pokračovat v rodinné tradici reprezentovat české barvy, což dávno před lety dělal jeho děda.