Jana Kudrnu přivedl k šišatému míči jeho spolužák z vysoké školy Miloš Dobrý. Přivedl jej do party ragbistů TJ Praga, kde se tehdy tvořil nejlepší tuzemský ragbyový tým mužů. Jako hráč v roji Jan Kudrna s Pragovkou získal několik medailí z republikových šampionátů, ale brzo se začal věnovat práci kouče. Pod jeho trenérským vedením nejdříve několikrát Pragovka vybojovala mistrovský titul v lize mužů a když v roce 1974 společně s Karlem Hrníčkem ve svém mateřském klubu založili mládežnickou základnu, stala se jejich škola ragby vzorem pro všechny ostatní české i zahraniční kluby, neboť byla řízena podle podobných francouzských škol.
Je pozoruhodné, že v Pragovce oba ragbyoví nadšenci dosáhli s ragbyovými mrňaty skvělých výsledků, přestože v našich zeměpisných délkách a šířkách není ragby tak populární jako ve Francii. Dlouholetý klubový a svazový trenér, funkcionář a ragbyový diplomat Jan Kudrna měl i nadále stále o hru se šiškou zájem. Byl čestným předsedou ragbyového vysočanského klubu, kde sledoval sportovní růst v extraligovém celku svých vnuků Jana Kudrny a Petra Čížka a manažerské schopnosti svého syna Bruna Kudrny, který byl předsedou České ragbyové unie a v Unii nadále pracuje dál jako místopředseda. Ragbistům vypomáhal stále i ve svém vyskoém vku i jako tlumočník, neboť mezi čtyři jazyky, s kterými se domluvil, patřil i jazyk pravidelných účastníků MS rumunština.
„Ragby je filosofie, která učí pravidlům fair play a životu v kolektivu,“ říkával legendární ragbista o hře se šišatým míčem, kterou naučil milovat stovky ragbistů nejenom v TJ Praga.