"Hrál jsem předtím fotbal, ale hra se šišatým míčem se mi začala líbit víc. Proto jsem od jednoho dne místo čutání do míče, najednou kopal do šišky. Mezi oběma sporty je velký rozdíl a odlišnost není jenom ve tvaru míče, se kterým se hraje. Ragbisté mají lepší partu a bez ní ani není možné mít úspěchy," zamýšlí se benjamínek chlapů Pragy Praga Tomáš Forst.
Tomášovi Forstovi není ještě osmnáct, ale už si položil třetí květnovou sobotu svoji první pětku za tým mužů TJ Praga. V utkání proti Bystrci hrál na zadáku a když dostal asi dvacet pět metrů před brankovištěm Brna přihrávku, ještě netušil, že se rozeběhl k úspěšnému dosažení mety. Jako zajíc si dovolil hodně. Než padl do brankoviště přešel přes dva hráče soupeře.
"Asi bych si tu akci měl hodně dlouho pamatovat, vždyť jsem odehrál teprve třetí zápas za muže. Navíc Bystrc dobrý tým, který nehraje vůbec špatně," připomína si budoucí kuchař slavný den. Učeň kulinářského umění se přinává ke svému snu. "Chtěl bych se dostat do zahraničí," říká sebevědomě.
Otázka, zda-li jako kuchař nebo jako ragbista, jej rozesměje .
Trenéři Miroslav Syrový v žácích a později Miroslav Fuchs v kadetech Tomáše Forsta stavěli většinou na pozici křídla pragováckého útoku. "Tomáš je rychlý a spolehlivý. Má před sebou budoucnost," říká současný trenér mužů Miroslav Fuchs o borci, jehož jméno tuto jarní sezónu už třikrát napsal na soupisku základní sestavy. Možná to je náhoda, ale současný trenér Pragy a dvojnásobný Ragbista roku Miroslav Fuchs také začal hrát za chlapy už v sedmnácti letech a v té době pokládal jednu pětku za druhou.
Tomáš, pokud by chtěl jít v něčích šlépějích, našel si své vzory přímo v mateřském klubu. "Hodně v Pragovce umí Honza Kudrna a Petr Čížek," oceňuje spoluhráče benjamínek v Pragovce, který má s jmenovanými společného i to, že také kope na branku.
Tomáš Forst projel s ragbyovou šiškou pár evropských zemí. Ve Francii, v Itálii, v Německu a v Polsku byl s nároďákem kadetů a později juniorů.
Jak lákáš holky, aby se na tebe přišliy podívat? , ptáme hocha v černožlutém dresu po utkání, ve kterém se našel v družstvu mužů jako pokladač pětek. "Má dívka sice u toho zrovna nebyla, když jsem dal pětku, ale ragby už viděla. Fakt je, že vůbec nevěděla, proč se a jak se co hraje a neví to ani po své první a zatím poslední návštěvě ragbyového utkání. V hledišti se bála někoho zeptat a já jsem zrovna hrál. Když se na mne přišli podívat kamarádi, těm se ragby líbilo. Nezískal jsem je zatím pro ragby, ale to nevadí. Pozvu je ještě párkrát, aby si přišli i zahrát," líčí své záměry Tomáš.
Na podzim 2007 viděl na vlastní oči zápas Samoa - Tonga na MS ve Francii a tam teprve poznal, jak je ragby v jiných zemích oblíbené.
"Bylo to úžasné a ve Francii bych chtěl v budoucnu hrát za nějaký jejich klub," sní svůj sen Tomáš Forst, jehož sportovní dráha teprve začíná v kategorii mužů.